85 yıllık marka 20th Century Fox'un ismi değişiyor!

Disney, eğlence dünyasının en bilinen markalarından biri olan "20th Century Fox"a son verme kararı aldı. 85 yıllık marka artık "20th Television" olarak anılacak ama ünlü giriş müziği ve projektörün yer aldığı grafik aynen korunacak.

85 yıllık marka 20th Century Fox'un ismi değişiyor!
Dünya, Fox

ABD merkezli medya ve eğlence şirketi Walt Disney, logosu ve tema müziğiyle ikonik bir yere sahip olan 85 yıllık "20th Century Fox" markasını tarihe gömdü. Eğlence dünyasına damga vuran marka artık "20th Television" olarak anılacak. Yeni marka bu sonbahardan itibaren yapımlarda görülecek, eski yapımlarda var olan logolar ise değişmeyecek. Öte yandan ünlü giriş müziği ve projektörün yer aldığı grafik aynen korunacak.Bu adım, ocak ayında Fox isminin çıkarılarak "20th Century Studios" olarak yeniden markalaşmaya gidilmesinin ardından geldi. Walt Disney, geçen yıl Rupert Murdoch'un Fox medya varlıklarının büyük bir kısmını satın almak için 71.3 milyar dolarlık bir anlaşma yapmıştı.

DİĞER MARKALARDA DA İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

Öte yandan Disney başka markalarda da isim değişikliğine gitti. Buna göre ABC Stüdyoları ve ABC Signature Stüdyoları'nı ABC Signature olarak değiştirdi, Fox 21 Television Studios markası ise Touchstone Television oldu.